رهبر
انجمن مهندسی دریایی

تلاش بندر

شرکت تعاونی کشتی سازی

سه شنبه 15 اسفند 1396
0
محبوب
۸۰ میلیون نفر را با اقتصاد دریامحور می‌توان اداره کرد
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰ درصد ذخایر انرژی دنیا در منطقه خلیج فارس قرار دارد که زمینه توسعه صنایع دریایی را فراهم کرده است.
۸۰ میلیون نفر را با اقتصاد دریامحور می‌توان اداره کرد

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در پنجمین نمایشگاه ارگان های دریایی در بندرعباس با بیان اینکه دریا فرصت بی نظیری برای سرمایه گذاری به شمار می رود، گفت: ما چقدر توانسته ایم از این فرصت ها بهره برده و فاصله خودمان را با کشورهای منطقه را ترسیم کنیم؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: نتوانستیم به خوبی از ظرفیت های دریایی کشور استفاده برده و از فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی که علیرغم تمام مشکلات به این حوزه ورود کرده و به دولت کمک کرده اند، استفاده کنیم به همین دلیل فاصله زیادی با شرایط ایده آل داریم.

مرادی افزود: باید اعتقاد داشته باشیم اگر نمایشگاهی ترتیب داده و سرمایه گذاران حوزه دریایی و بندری را دور هم جمع می کنیم، به وعده هایی که در خصوص حمایت از آنها سر می دهیم، پایبند باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توسعه صنایع دریایی یکی از دغدغه های نمایندگان مجلس در تدوین بودجه سالانه و برنامه ۵ ساله ششم است. همچنین دریا محور توسعه به شمار رفته و اگر اقتصاد را صرفاً بر دریا متکی کنیم، اداره ۸۰ میلیون نفر کار سختی نخواهد بود.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چین از دریا نهایت فرصت را برده و برای ۱۰ تا ۱۵ میلیون نفر از طریق دریا مستقیماً ایجاد شغل کرده است. استان هرمزگان ۱۱۰۰ کیلومتر ساحل در طول نوار ساحلی خلیج فارس و دریای عمان دارد و همچنین جزایر مهمی دارد که فرصت بی نظیری برای سرمایه گذاری محسوب می شوند. همچنین ۶۰ درصد از ذخایر انرژی دنیا در منطقه خلیج فارس قرار دارد که برای توسعه صنایع دریایی هیچ راهی جز ورود به بخش خصوصی نداریم
سایت شرکت تعاونی کشتی سازی سفینه جنوب

اشتراک خبرنامه

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت تعاونی کشتی سازی تلاش بندر می باشد

طراحی سایت ساناتک