شرکت تعاونی کشتی سازی تلاش بندر عامری

مدیرعامل کشتیرانی: کشتی های تجاری ایران مجاز به تردد به تمام بنادرجهان هستند

سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶
0
مدیرعامل کشتیرانی: کشتی های تجاری ایران مجاز به تردد به تمام بنادرجهان هستند
مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: با لغو تحریم ها و افزایش پوشش یک میلیارد دلاری بیمه های اتکایی، کشتی های تجاری ایران هم اکنون بدون موانع گذشته مجاز به تردد به تمام بنادر مهم جهان هستند.
مدیرعامل کشتیرانی: کشتی های تجاری ایران مجاز به تردد به تمام بنادرجهان هستند

محمد سعیدی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانورد در محل سالن همایش های کتابخانه ملی افزود: در حال حاضر کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران موفق شده است سهم خود را از حمل و نقل بین المللی دریایی بار دیگر به دست آورد.

وی همکاری مجدد با موسسه های معتبر بین المللی رده بندی و پوشش یک میلیارد دلاری بیمه های اتکایی را از دیگر نمونه های موفقیت ناوگان ملی در اجرای برجام دانست و گفت: با این اقدام ها شخصیت تجاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بار دیگر در جهان احیا شده است.

سعیدی ایجاد بنادر ایمن، کارآمد و در اختیار داشتن ناوگان پیشرفته و ایجاد ارتباط معنادار بین آنها را از جمله مهمترین شاخص های رشد تجارت دریایی و به تبع آن توسعه کشور عنوان کرد.

سعیدی بهره مندی از ظرفیت سواحل در شمال و جنوب کشور را نیازمند رشد همگن و توسعه دریا محور دانست و گفت: اقتصاد دریا محور سبب افزایش امنیت و ارتقای جایگاه اقتصادی، ایجاد بازارهای جدید، افزایش نرخ اشتغال و توسعه اقتصادی می شود.

مدیرعامل کشتیرانی شعار سال ۲۰۱۷ سازمان بین المللی دریانوردی (آیمو) با عنوان «پیوند کشتی ها، بنادر و مردم» را در این راستا دانست و افزود: حمل و نقل و تجارت دریایی از جمله شاخص های مهم رشد اقتصادی کشورها است و ما مجبوریم در این راستا حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو سوم جمعیت جهان در حاشیه دریا ساکن هستند، گفت: این مساله بیانگر جایگاه مهم اقتصاد دریا محور است، اما متاسفانه بنادر ایران تاکنون نتوانسته اند آنچنان که شایسته است، توسعه یابند.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: همانطوری که آیمو بر حفظ محیط زیست دریایی تاکید دارد، بازنگری و اجرای مقررات جدید زیست محیطی همواره از دغدغه های مالکان کشتی ها بوده ، اما محدودیت ها و هزینه کشتی ها در‌ کنار شرایط نامساعد بازار سبب شده است برخی مالکان به دنبال اوراق شناورها باشند.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر اقبال به دریا با کاهش روبه رو بوده است، افزود: شناساندن دریا و حمل و نقل دریایی به نسل امروزی فرآیندی مهم و چالش برانگیزی است که نیازمند کار‌ کارشناسی دقیق است.

سعیدی ، مساله ترویج فرهنگ دریایی از منظر جذب سرمایه گذاری و منابع انسانی برای حفظ کارآمدی و بهره مندی مناسب از دریا را با اهمیت دانست و گفت: غنی سازی اطلاعات نهادهای اجتماعی برای ساختن فرهنگ دریامحور بسیار ضروری است.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در پایان تاکید کرد: بازرگانان داخلی و خارجی ناوگان کشتیرانی ایران را یک ناوگان معتبر و قابل اعتماد می‌دانند که مطابق با استانداردهای روز جهانی و همتراز با خطوط بزرگ بین المللی درآبهای جهان فعال است.

به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم از ۲۹ دریانوردان نمونه و برتر کشور با اهدای لوح تقدیر و از خانواده دریانورد شجاع موحوم امیر جنبد از طرف سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) به عنوان «دریانوردی شجاع» تقدیر شد.