شرکت تعاونی کشتی سازی تلاش بندر عامری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی بوشهر از اجرای طرح‌های صنعتی، کشاورزی، فرهنگی، اجتماعی و حوزه سلامت در راستای جهش تولید خبر داد و گفت: در اجرای این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری ۱۵۱۳ میلیارد تومان، ۹۳۰ میل

پنجشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۹
0
۳۲ طرح
۳۲ طرح

علی درویشی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام جهش تولید اظهار داشت: از همان ابتدای امسال با وجود اینکه شرایط خاصی در کشور و استان بوشهر وجود داشت اما از ۵ فروردین ماه ستادی در سازمان برنامه و بودجه کشور و استان‌ها ایجاد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تشکیل دبیرخانه جهش تولید در استان خبر داد و بیان کرد: در این راستا اقداماتی انجام و منجر به اجرای ۳۲ پروژه در بخش‌های مختلف شد.

وی، از انعقاد تفاهم‌نامه  تامین تسهیلات اعتباری برای اجرای طرح‌های جهش تولید خبر داد و تصریح کرد: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه بین استاندار بوشهر و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به سرمایه‌گذاری‌های ۴۷۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف سازمان برنامه و بودجه عهده‌دار شد که تسهیلات اعتباری مورد نیاز آنها معادل ۹۳۰ میلیارد تومان را تامین کند.

درویشی، از تامین یارانه، تسهیلات بانکی یاد شده خبر داد و بیان کرد: بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری جهش تولید ۷۰ میلیارد تومان یارانه تسهیلات برای واحدهای صنعتی، فرهنگی، اجتماعی و کشاورزی اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه معادل ۳ درصد نرخ  تسهیلات از سوی دولت در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد خاطر نشان کرد: سازمان برنامه و بودجه متقبل شد به ازاء تسهیلاتی که بانک‌ها در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند در تامین سرمایه ثابت و در گردش واحدها یارانه تسهیلات معادل ۳ درصد نرخ  تسهیلات در اختیار بانک‌ها قرار دهد و این کمک بزرگی برای تسریع اجرای طرح‌های جهش تولید می‌کند.

وی، با اشاره به ظرفیت بالای استان بوشهر در عرصه سرمایه‌گذاری تصریح کرد: با روند اجرای این طرح‌ها بخشی زیادی از آنها در عرصه کشاورزی با تاکید بر گلخانه‌ها به میزان ۱۱۰ هکتار و در حوزه صنعت، طرح‌های صنایع پایین دستی نفت و گاز و ۳ طرح در تولید کودهای شیمیایی مورد حمایت قرار دارد.

درویشی، با بیان اینکه ۵ طرح هم در حوزه سلامت، فرهنگی و اجتماعی مورد حمایت قرار می‌گیرند تصریح کرد: در مجموع ۱۷ طرح در حوزه کشاورزی و شیلات، ۱۰ طرح در عرصه صنعت و صنایع پایین دستی، ۳ طرح در حوزه سلامت و ۲ طرح فرهنگی و اجتماعی مورد حمایت در راستای جهش تولید قرار دارند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر هدف‌گذاری سازمان صنعت و معدن و تجارت استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: بر این اساس ۶۰ واحد صنعتی که زیر ظرفیت اسمی فعالیت می‌کنند مورد حمایت قرار داده شده‌اند.

وی، با بیان اینکه ۳۲ پروژه در بخش‌های مختلف در راستای جهش تولید عملیات اجرایی آنها آغاز شده است خاطرنشان کرد: امیدواریم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، اختصاص تسهیلات یاد شده و تامین یارانه سود تسهیلات تا پایان امسال این طرح‌ها تکمیل و افتتاح شود.

درویشی با اشاره به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های اجرای این پروژه‌ها گفت: برای اجرای زیرساخت‌های پروژه‌های جهش تولید، نزدیک به ۹۰ میلیارد تومان در قالب اعتبارات تملک دارایی، از سوی دولت، سرمایه‌گذاری می‌شود که به بخش خصوصی در فراهم شدن زیرساخت‌ها کمک می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از سرمایه‌گذاری ۱۵۱۳ میلیارد تومانی در اجرای طرح‌های جهش تولید خبر داد و بیان کرد: در این راستا ۴۷۰ میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری و ۹۳۰ میلیارد تومان تسهیلات اعتباری با تامین یارانه سود پرداخت می‌شود.

وی، افزایش ظرفیت تولید محصولات کشاورزی با رویکرد افزایش بهره‌وری و صرفه جویی منابع آب با توسعه کشت گلخانه‌ای را از جمله این طرح‌ها دانست و خاطرنشان کرد: کمک به تکمیل و احداث  بنادر صیادی برای تثبیت اشتغال و معیشت صیادان، تکمیل زیرساخت‌های آبزی‌پروری در قالب سایت‌های پرورش میگو و تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های بزرگ صنعتی و فناورانه از جمله طرح‌های جهش تولید است.